Czas Mamy

Jak przygotować się do badań?

Ciąża to czas, kiedy kobieta nie tylko bardzo często odwiedza lekarza, ale również wykonuje najwięcej badań w swoim życiu. Jak się do nich przygotować i o czym pamiętać?

Czas Mamy

Powrót do formy

Kobiety po porodzie, zaabsorbowane opieką nad maluszkiem, często zapominają o sobie. A problemy zdrowotne oraz powrót do aktywności fizycznej odkładają na bliżej nieokreślony czas.

Czas Mamy

Anemia ciążowa

Niedokrwistość dotyka niemal połowę kobiet w ciąży. Anemia ciążowa nie jest obojętna dla zdrowia przyszłej mamy, bywa też groźna dla dziecka. Co warto o niej wiedzieć? Jak jej zapobiegać i leczyć?

Czas Mamy

Jak pogodzić pracę w domu z opieką nad dzieckiem?

Łączenie obowiązków zawodowych z opieką nad dziećmi nigdy nie jest łatwe, zwłaszcza gdy pracuje się w domu. Niejednokrotnie rodzic potrzebuje wtedy spokoju i ciszy, a do tego nerwów ze stali. Jak sobie z tym poradzić?

Czas Mamy

Ciocia dobra rada!

Nie usypiaj na rękach, bo się przyzwyczai! Niemowlak zawsze powinien nosić czapeczkę! Nie zakładaj w ciąży ozdób na szyję, bo dziecko będzie owinięte pępowiną. Skądś to znasz? Młode mamy zasypywane są „dobrymi radami”, z którymi często nie wiedzą, co zrobić.

Czas Mamy

Dobrze być mamą

Gościem specjalnym tego wydania magazynu „ Dada & Rodzina ” jest Karolina Pielak – jedna z wielu szczęśliwych mam pracujących w sieci Jeronimo Martins Polska. Karolina opowiada o oczekiwaniu na macierzyństwo, matczynej miłości i o szczęściu, jakie daje jej synek.

Czas Mamy

Idealny brzuch

Prawie każda świeżo upieczona mama marzy o płaskim, pięknym brzuchu. Co chwilę jakaś gwiazda pokazuje, że to możliwe. Prawda jest jednak taka, że najpiękniejszy brzuch to zdrowy brzuch. A o kształcie można pomyśleć w drugiej kolejności.

Czas Mamy

Baby Blues

Dziecko jest na świecie, poród masz już za sobą, jest się z czego cieszyć. A ciebie dopadają smutki i rozterki. Dlaczego tak się dzieje? Jak sobie z tym poradzić? I dlaczego to takie ważne, by mieć kogoś, kto cię wesprze? Rozmawiamy z psycholog Moniką Wróbel-Harmas z EduPoint.

Czas Mamy

Wegemama

Diety wegetariańskie stają się coraz bardziej popularne zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zwłaszcza wśród młodych osób dorosłych. Opinie na temat ich stosowania przez kobiety w ciąży i karmiące bywają różne.

Już wkrótce
nowe artykuły