Okiem Eksperta

Depresja poporodowa

W ostatnich latach coraz więcej mówi się na temat emocjonalnych i psychicznych problemów kobiet w sytuacji okołoporodowej. Ciążę uznaje się powszechnie jako czas radosnego oczekiwania, zwiastującego nadejście nowego członka rodziny, a w szerszym kontekście społeczności. Kobieta zostaje zazwyczaj objęta opieką innych, a stan w którym się znajduje odbierany jest jako wyjątkowy, czasem wymagający szczególnego traktowania i troski.

Okiem Eksperta

Śpij słodko, czyli o roli snu w życiu dziecka

Znane powiedzenie mówi – „Śpi jak dziecko”. Małe dzieci w rzeczywistości śpią, ale budzą się co kilka godzin, nie pozwalają wypocząć rodzicom, albo długo śpią w dzień, a mają trudności ze spokojnym snem w nocy. Prawidłowy sen dziecka jest potrzebny dla zdrowego rozwoju psychofizycznego. Co zrobić, żeby sen dziecka był zdrowy, regenerujący i sprzyjał rozwojowi? Trzeba zadbać o higienę snu. Jak przygotować do snu dziecko, na co zwrócić uwagę? Na te i inne pytania, refleksje zwrócimy uwagę, analizując istotne elementy snu małych dzieci.

Okiem Eksperta

Czym jest sharenting i oversharenting?

Dowiedz się jak poruszać się po cyfrowym świecie. Czy i jak wyznaczać granice dzielenia się wizerunkiem swoich bliskich a w szczególności tych najmłodszych.

Już wkrótce
nowe artykuły