Noworodek

Napięcie mięśniowe u niemowląt

Kiedy młodzi rodzice podczas wizyty u pediatry usłyszą, że ich pociecha ma napięcie mięśniowe, mogą być zdezorientowani i zaniepokojeni. Zaczynają zastanawiać się, czy ich dziecko będzie zdrowe, czy będzie się dobrze rozwijać? Tymczasem ta wiadomość powinna ich ucieszyć.

Noworodek

Nasza zima nie jest zła

Zaczęło się! Niskie temperatury, zagrożenie smogiem, na ulicach ślisko lub mokro, i jak tu wyjść z maluszkiem na spacer? Nie zawsze jest to wskazane, jednak spacery w sprzyjających warunkach wspomagają odporność naszego dziecka.

Noworodek

Późny wcześniak

Czasem poród przychodzi niespodziewanie. Co warto wiedzieć o dzieciach urodzonych przedwcześnie? Jak wygląda ich pobyt w szpitalu i kiedy mogą wrócić do domu?

Noworodek

Jak uwić gniazdo dla nowego domownika

Za tzw. instynkt gniazdowania odpowiadają hormony. Uwalniająca się na ostatnim etapie ciąży oksytocyna buduje bliskość i przywiązanie. To sprytny wybieg natury, dzięki któremu przyszła mama odczuwa nagłą presję, by przed porodem zdążyć wyremontować dom, czy zgromadzić szafę niemowlęcych ubranek. Jak przetrwać ten okres bez stresu i zbędnych wydatków?

Już wkrótce
nowe artykuły