Czas Taty

Tata w ciąży

Ciąża to piękny, ale i trudny czas, zarówno dla mamy, jak i taty. Chociaż to kobieta zmaga się z wahaniami nastrojów i ze zmianami zachodzącymi w jej ciele, na barki ojca również spada duża odpowiedzialność. Już za chwilę to on będzie się mierzył z nowymi wyzwaniami i zadaniami, na które nie zawsze jest przygotowany.

Czas Taty

Przygotowany jak... ojciec

Bycie tatą to wspaniała przygoda, ale największą frajdę sprawia wtedy, kiedy nie trzeba martwić się o drobiazgi, bo wszystkie niezbędne gadżety są pod ręką. Podpowiadamy, co powinno się znaleźć w podstawowym ekwipunku ojca i jak sprytnie modyfikować ten bagaż w zależności od okoliczności.

Czas Taty

Ja chcę do mamy!

Bycie tatą to bez wątpienia wyjątkowo wymagająca rola. Po pierwsze dlatego, że wielu debiutujących ojców dopiero uczy się zaangażowanego rodzicielstwa, po drugie – muszą się mierzyć z wieloma uprzedzeniami, pokonywać bariery uwarunkowane nawykami kulturowymi, a także własnymi lękami. Jak wygląda nowy model ojcostwa i czy rzeczywiście jest się czego bać?

Czas Taty

Czas taty

Pierwsze lata życia dziecka są kluczowe dla zbudowania prawdziwej relacji z ojcem. Dlaczego to takie ważne? Co to znaczy być dziś tatą? Rozmawiamy z psycholog Martyną Pełką.

Już wkrótce
nowe artykuły